Aktuality


Proč nejsem Rusku vděčný za osvobození

Přečtěte si na našem blogu článek od novináře Adama Drdy, ve kterém se zamýšlí nad rozdílem osvobození a svobody, rolí Sovětského svazu na konci války a tím, jaký to mělo další vliv na vývoj Československa.

   |   

Proč nejsem Rusku vděčný za osvobození

Proti ztrátě paměti 2016

Již pošesté připravujeme kampaň Proti ztrátě paměti, nad kterou letos převzala záštitu primátorka Prahy Adriana Krnáčová. Více informací o tom, co chystáme, zde najdete v průběhu května.  

Proti ztrátě paměti 2016

Kniha Moskva posílá tanky v prodeji

Na začátku listopadu jsme pokřtili novou knihu vzpomínek na okupaci Československa v roce 1968 Moskva posílá tanky a teď si ji můžete koupit i vy!

16.11.2015   |   

Kniha Moskva posílá tanky v prodeji

Listopadový program

Na listopad pro vás připravujeme několik akcí - výstavu, debaty, seminář, projekci filmu... Podívejte se, co se bude kdy a kde konat!

19.10.2015   |   

Listopadový program

Měsíc filmu na školách o okupaci

V tématu okupace Československa v roce 1968 pokračujeme v listopadu na českých školách.

02.09.2015   |   

Měsíc filmu na školách o okupaci

Připojili seZOBRAZIT DALŠÍ  


U nás pomáhali taky

Podívejte se na film, který vznikl speciálně pro letošní kampaň (námět a režie Karel Strachota, střih Tomáš Potočný, hudba Filip Míšek). Smyslem kampaně je připomenout památku obětí srpnové okupace v roce 1968 a v této souvislosti také upozornit na další případy, kdy Moskva použila tanky, aby zabránila zemím vystoupit ze sféry svého vlivu.

Posted by Proti ztrátě paměti on 22. červen 2015